Pogoda
ban-organizacje pozarzadowe.png
ue.png
ban-inwestycje.png
ban-karta-duzej-rodziny.png
ban-zapytaj-burmistrza.png
ban-sms-zielonka.png
ban-karta-mieszkanca.png
ban-r500plus.png
ban-fo.png
ban-konsultacje.png
ban-dobrystart2.png
logo.png
                 
 
W tym roku niestety bez Mikołaja i lodowiska

Rok 2020 jest trudny i specyficzny. Pandemia wymusiła na nas odnalezienie się w nowej rzeczywistości, z wieloma ograniczeniami, zakazami i nakazami. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się wirusa spowodowała, że i samorządy musiały mocno modyfikować tegoroczne kalendarze miejskich wydarzeń. Dla Zielonki to miał być rok obfity w jubileuszowe wydarzenia, gdyż właśnie mija 60-lecie nadania jej praw miejskich. Część z nich przesunęliśmy na przyszły rok. Dzisiaj z przykrością informujemy, że w tym roku nie odbędzie się uroczyste rozświetlenie choinki w towarzystwie Mikołaja i przy udziale Mieszkańców Zielonki. Nie zostanie również uruchomione lodowisko, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Cała Polska jest w czerwonej strefie, co wiąże się ze znacznymi ograniczeniami, m.in. w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych. Jako organizatorzy musimy dostosowywać się do obowiązujących wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz rozporządzeń Prezesa Rady Ministrów. Zorganizowanie sztucznego lodowiska planuje się dużo wcześniej. Wiąże się to z koniecznością przeprowadzenia postępowania wyboru wykonawcy usługi, a następnie zawarciem z nim stosownej umowy, która generuje dla Miasta comiesięczne zobowiązanie finansowe. Nie możemy podejmować ryzyka wydatkowania miejskich środków w przypadku, gdy sytuacja jest nieprzewidywalna zarówno od strony liczby nowych zachorowań, jak też przepisów prawa. Niestety do chwili obecnej nie ma jednoznacznych przepisów określających zasady funkcjonowania tego typu obiektów w okresie pandemii. Natomiast wiemy, że większość obiektów sportowych obecnie może być otwarte jedynie dla potrzeb przygotowań do zawodów sportowych. Dlatego Zarząd Miasta Zielonka podjął ostateczną decyzję o rezygnacji w tym roku z lodowiska.

Wierzymy, że przyszły rok przyniesie nam powrót do normalności i będziemy mogli powrócić do miejskich wydarzeń, m.in. mikołajkowej imprezy i lodowiska na Placu Jana Pawła II.

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
baner program lemur dla przedszkola.png
szczepienia.png
koronawirus copy.png
dyżur.png
deklaracja dostępności cyfrowej.png
b1.png
b2.png
b3.png
unia button maly.png
telefony alarm.png
bilet.png
nsp_250x250px.jpg
spis.png
II tunnel.png
SMOG.png
geo_m.jpg
ochrona danych.png
baner Podatki SMS Email.jpg
baner_eko_zielonka5.jpg
c1.png
baner niskoemi.png
c2.png
poradnictwo rodzinne.png
c5.png
c3.png
c4.png
ob_cyw.png
baner hałas przy s8.png
newsletter.png
rewitalizacja2.jpg
bgov_2017.png
wrotamazowsza.png
zielonka_archiw2.jpg
Kontakt
ul. Lipowa 5
05-220 Zielonka
tel. Centrala:(22) 761 39 00
fax. (22) 761 39 35
baner www UE.png
Godziny pracy urzędu:
poniedzialek:    8.00-17.00
wtorek-czwartek:    8.00-16.00
piątek:    8.00-15.00
Konto bankowe:
Banko PKO BP
59 1020 1026 0000 1302 0260 8149
125-133-48-16
NIP:
013269730
REGON: