Pogoda
ban-organizacje pozarzadowe.png
ue.png
ban-inwestycje.png
ban-karta-duzej-rodziny.png
ban-zapytaj-burmistrza.png
ban-sms-zielonka.png
ban-karta-mieszkanca.png
ban-r500plus.png
ban-fo.png
ban-konsultacje.png
ban-dobrystart2.png
logo.png
                 
 
Szczepienia przeciw COVID 19 - nowe informacje

Szczepienia w całej Polsce nabierają tempa, nasz lokalny punkt, czyli Miejski Ośrodek Zdrowia, zaszczepił w kwietniu 909 osób. Niestety wciąż liczba wykonywanych szczepień zależna jest wyłącznie od dostarczanych dawek.

Dyrekcja Ośrodka Zdrowia poinformowała nas, że według złożonych ofert przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych będzie mogła wykonać w maju 1480 szczepień. Oczywiście plan ten zostanie wykonany pod warunkiem, że do Zielonki trafi zadeklarowana liczba szczepionek.

W czerwcu Ośrodek Zdrowia w Zielonce chciałby zaszczepić jeszcze więcej osób – zgodnie z ofertą RARS szczepionek starczy dla 1790 pacjentów. Na chwilę obecną Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych nie składa deklaracji co do liczby szczepionkowych dawek na kolejne miesiące.

Miejski Ośrodek Zdrowia wykonuje szczepienia głównie w soboty, gdyż od poniedziałku do piątku realizuje świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, jak też i specjalistycznej. Ogranicza to znacznie możliwości lokalowe i organizacyjne, dlatego większość pacjentów umawianych jest na sobotnie terminy. Tym sposobem łatwiej jest zarówno personelowi jak i pacjentom zachować zasady bezpieczeństwa.

Przy okazji informujemy, iż podjęliśmy działania mające na celu uruchomienie w Zielonce dodatkowego punktu szczepień. Mamy lokal oraz jesteśmy po wszelkich ustaleniach prawno-organizacyjnych z firmą, która jest gotowa rozpocząć szczepienia w Zielonce niemal z dnia na dzień. Złożyliśmy wniosek do Wojewody, obecnie czekamy na odpowiedź. Wiemy jednak, że decyzja władz centralnych będzie zapewne uzależniona od dostaw szczepionek do Polski.


Szczepienia podzielone są na etapy. Gdy znajdziesz się w danym etapie szczepień i masz numer PESEL – automatycznie zostanie wystawione e-skierowanie, które będzie ważne 90 dni. Jeżeli nie masz numeru PESEL, lub nie mogłeś poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania, kolejne wystawi Ci indywidualnie lekarz. Pod numerem 989 nie jest wystawiane skierowanie!

Zapisać się na szczepienie możesz:

  • za pośrednictwem infolinii 989 (rejestracja od 15 stycznia dla osób, które skończyły 80 lat, a od 22 stycznia dla osób pow. 70 roku życia),
  • wysyłając SMS pod numer 664 908 556 o treści SzczepimySie,
  • online przez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl,
  • bezpośrednio w konkretnym punkcie szczepień.

Podczas zapisu zostaniesz poproszony o dane osobowe, warto mieć zatem przy sobie np. dowód osobisty. Potrzeby Ci będzie także kod pocztowy. To na jego podstawie system zaproponuje Ci miejsce szczepienia (położone najbliżej wskazanego kodem pocztowym obszaru). Ale nie będzie Ci potrzebny numer e-skierowania. Po dokonaniu rezerwacji wizyty otrzymasz SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Aby zmienić termin szczepienia, będziesz musiał podać dane identyfikacyjne – przygotuj je przed rozmową. Na przyjęcie drugiej dawki umówisz się podczas pierwszej wizyty w punkcie szczepień. Nie musisz ponownie dzwonić na 989, by dokonać rejestracji.

Kolejność szczepień wskazana jest w Narodowym Programie Szczepień.

Jeżeli chcesz zaszczepić się w Zielonce zgłoś się osobiście lub zadzwoń do wybranego punktu szczepień:

SPZOZ Miejski Ośrodek Zdrowia, ul. Mickiewicza 18, tel. 22 763 57 77

Centrum Multi-Medica, ul. Józefa Poniatowskiego 97, tel. 662 553 337

Pamiętaj, że możesz wybrać dowolny punkt szczepień, niekoniecznie znajdujący się na terenie Miasta Zielonka. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Znajdź punkt szczepień

Transport i gminna infolinia (Urząd nie prowadzi zapisów na szczepienia)

W Urzędzie Miasta Zielonka uruchomiony został telefon kontaktowy dedykowany mieszkańcom niepełnosprawnym i seniorom z Zielonki, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień przeciw COVID-19.

Mieszkańcy uprawnieni do dowozu do punktów szczepień:

  • osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień

W celu umówienia transportu dla seniorów spełniających powyższe warunki należy skontaktować się z gminnym koordynatorem pod numerem telefonu  509 469 298.

Telefon 509 469 298 czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

UWAGA! Przed kontaktem należy mieć już uprzednio umówioną wizytę!

Koordynator - pracownik Urzędu Miasta Zielonka, obsługujący tę infolinię, nie dokonuje rejestracji na szczepienia, nie udziela również informacji medycznych dot. szczepień. Kolejność szczepień wskazana jest w Narodowym Programie Szczepień.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
baner program lemur dla przedszkola.png
szczepienia.png
koronawirus copy.png
dyżur.png
deklaracja dostępności cyfrowej.png
b1.png
b2.png
b3.png
unia button maly.png
telefony alarm.png
bilet.png
nsp_250x250px.jpg
spis.png
II tunnel.png
SMOG.png
geo_m.jpg
ochrona danych.png
baner Podatki SMS Email.jpg
baner_eko_zielonka5.jpg
c1.png
baner niskoemi.png
c2.png
poradnictwo rodzinne.png
c5.png
c3.png
c4.png
ob_cyw.png
baner hałas przy s8.png
newsletter.png
rewitalizacja2.jpg
bgov_2017.png
wrotamazowsza.png
zielonka_archiw2.jpg
Kontakt
ul. Lipowa 5
05-220 Zielonka
tel. Centrala:(22) 761 39 00
fax. (22) 761 39 35
baner www UE.png
Godziny pracy urzędu:
poniedzialek:    8.00-17.00
wtorek-czwartek:    8.00-16.00
piątek:    8.00-15.00
Konto bankowe:
Banko PKO BP
59 1020 1026 0000 1302 0260 8149
125-133-48-16
NIP:
013269730
REGON: