Pogoda
ban-organizacje pozarzadowe.png
ue.png
ban-inwestycje.png
ban-karta-duzej-rodziny.png
ban-zapytaj-burmistrza.png
ban-sms-zielonka.png
ban-karta-mieszkanca.png
ban-r500plus.png
ban-fo.png
ban-konsultacje.png
ban-dobrystart2.png
logo.png
                 
 
Dni Nauki w Mościckim odbyły się już po raz 15.

Od piętnastu lat znakiem firmowym Zespołu Szkół w Zielonce są Dni Nauki, czyli grudniowe święto ku czci patrona szkoły. Celebruje je cała społeczność Mościckiego.

Podczas otwarcia tegorocznych, jubileuszowych, Dni Nauki w auli Zespołu Szkół trudno było o wolne miejsce. Na to wyjątkowe święto przybyli goście ze świata polityki, nauki i sztuki. Znaleźli się wśród nich: Pan Adam Łossan Wicestarosta Wołomiński, Pan Grzegorz Dudzik Burmistrz Miasta Zielonka a także Pan profesor Władysław Wieczorek Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej, Pan profesor Maciej Krawczak Rektor Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk, Pan Profesor Grzegorz Grabecki oraz Ksiądz Prałat Mieczysław Stefaniuk i Pani Krystyna Wojda Matka Chrzestna Szkolnego Sztandaru. Nie zabrakło przedstawicieli grona pedagogicznego oraz uczniów Mościckiego i zaprzyjaźnionych szkół.

Patronat Honorowy nad uroczystością objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego, Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Burmistrz Miasta Zielonka.

Współorganizatorem był Starosta Wołomiński. Patronat medialny sprawowały: gazeta powiatu wołomińskiego fakty.wwl oraz Życie Powiatu na Mazowszu. Przy organizacji imprezy wsparli nas sponsorzy: Alt-Grzegorz Ostrowski, OSKAR Delikatesy mięsno - wędliniarskie, WISAPIS, Różany zakątek u Reni, SPC, PH Majster, ROBSON Zakład Piekarniczo - Cukierniczy, którym serdecznie dziękujemy.
Uroczystość rozpoczęła inicjatorka imprezy, dyrektor szkoły, Pani Anna Nowińska-Mróz podkreślając, jak ważne we współczesnym świecie jest zdobywanie wiedzy, która otwiera młodą jednostkę na świat i drugiego człowieka. Ważnym momentem było podpisanie umowy o współpracy między

Zespołem Szkół a Wyższą Szkołą Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk. Uczelnię reprezentował rektor – Pan profesor Maciej Krawczak.

Patronaliom towarzyszyły trzy konkursy: historyczny, plastyczny oraz na najlepszy wykład uczniowski. Miłą niespodziankę stanowiły złożone Pani Dyrektor podziękowania społeczności szkolnej za wytrwałość oraz budowanie tradycji szkoły.

Wykład inauguracyjny: „Fenomen prezydenta – dziś i wczoraj. Ignacy Mościcki – pierwszy obywatel Polski przedwojennej. Dzieje polskiej prezydentury – zarys” wygłosił Pan Maciej Nowotniak, pracownik Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podkreślając rolę świadomości narodowej każdego Polaka. Wręczył również laureatom konkursu na najciekawszy wykład uczniowski przekazaną z dedykacją i podpisaną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę Konstytucję RP.



W czasie trwającego dwa dni święta młodzież uczestniczyła w niezwykle pasjonujących wykładach z różnych dziedzin wiedzy: historii, literatury, językoznawstwa, fizyki, chemii, filozofii, psychologii, ekonomii, informatyki i innych. W tym roku gościli u nas z wykładami: Pan profesor Grzegorz Grabecki z Polskiej Akademii Nauk z wykładem „Właściwości ciał w niskich temperaturach”, Pan profesor Krzysztof Meissner z Uniwersytetu Warszawskiego z wykładem „Cykliczny wszechświat”, Pan profesor Władysław Wieczorek Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej z wykładem „Nowe technologie chemicznych źródeł prądu jako przykład synergii kształcenia i badań naukowych”, Pan doktor Tomasz Łabuszewski Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie z wykładem „Obława augustowska”, Pan profesor Maciej Krawczak Rektor Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania z wykładem „Inteligentne maszyny”, Pan doktor Tadeusz Ruzikowski z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie z wykładem „Stan wojenny”, Pan doktor Paweł Obstawski ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z wykładem „Pompy ciepła”, Przedstawiciele Chemicznego Koła Naukowego Politechniki Warszawskiej FLOGISTON z wykładem „Podróż po świecie”, Pan Rafał Firadza i Pan Kamil Gumienny absolwenci szkoły z wykładem „Wolę analogi”, Pani profesor Maria Ryś z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z wykładem „Dlaczego ludzie przez nas kochani nie czują się kochani. Czyli o językach miłości”, Ksiądz doktor Zbigniew Grochowski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z wykładem „Użyteczność nauki w lepszym rozumieniu Biblii”, Pan Radosław Głowacki z Muzeum Ordynariatu Polowego z wykładem „Znani
i nieznani. Mieszkańcy Warszawy Prezydenta Mościckiego”, Pani doktor Hanna Trojanowska
z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach z wykładem „Marketing we współczesnym świecie”, Pan Sławomir Kosyl z wykładem „Alternatywne sposoby komunikacji – elementy języka migowego i język ciała”, doktor Krzysztof Kaszewski
z Uniwersytetu Warszawskiego z wykładem „Dlaczego Polacy narzekają”, Pan Sławomir Mytyk z wykładem „Termowizja”, Pan Marcin Matyja z Akademii Leona Koźmińskiego
z wykładem „Psychologia pieniądza”.

Uczniowie także mogli też wcielić się w rolę wykładowców i przekonać się, jak trudne, a zarazem pasjonujące jest przebywanie w świecie nauki. Mogą potwierdzić to najwytrwalsi, obcujący z nią na co dzień. To o nich przypominała specjalnie przygotowana na te wyjątkowe dni dekoracja, którą można było podziwiać m.in. w holu głównym. Stanowiły ją cytaty oraz zdjęcia, które upamiętniały wykładowców ze wszystkich lat. Niektórzy z nich już odeszli, inni wciąż uświetniają swoją obecnością szkolne spotkanie z nauką. Nikt już nie wyobraża sobie święta patrona bez profesora Grzegorza Grabeckiego, który w magiczny sposób przybliża uczniom świat fizyki lub też bez Koła Chemicznego FLOGISTON, które potrafi wyczarować burzę z błyskawicami.

Uroczystość już za nami. Pozostają wspomnienia, zasłyszane słowa, które będą towarzyszyć nam przez cały następny rok. To one i chęć spotkania z nauką sprawią, że już we wrześniu 2016 roku kolejny raz, z nowymi siłami, rozpoczniemy przygotowanie tak ważnych dla nas patronaliów. A potem? Będą następne i kolejne równie piękne, ciekawe, zaskakujące.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
baner program lemur dla przedszkola.png
szczepienia.png
koronawirus copy.png
dyżur.png
deklaracja dostępności cyfrowej.png
b1.png
b2.png
b3.png
unia button maly.png
telefony alarm.png
bilet.png
nsp_250x250px.jpg
spis.png
II tunnel.png
SMOG.png
geo_m.jpg
ochrona danych.png
baner Podatki SMS Email.jpg
baner_eko_zielonka5.jpg
c1.png
baner niskoemi.png
c2.png
poradnictwo rodzinne.png
c5.png
c3.png
c4.png
ob_cyw.png
baner hałas przy s8.png
newsletter.png
rewitalizacja2.jpg
bgov_2017.png
wrotamazowsza.png
zielonka_archiw2.jpg
Kontakt
ul. Lipowa 5
05-220 Zielonka
tel. Centrala:(22) 761 39 00
fax. (22) 761 39 35
baner www UE.png
Godziny pracy urzędu:
poniedzialek:    8.00-17.00
wtorek-czwartek:    8.00-16.00
piątek:    8.00-15.00
Konto bankowe:
Banko PKO BP
59 1020 1026 0000 1302 0260 8149
125-133-48-16
NIP:
013269730
REGON: