Pogoda
ban-organizacje pozarzadowe.png
ue.png
ban-inwestycje.png
ban-karta-duzej-rodziny.png
ban-zapytaj-burmistrza.png
ban-sms-zielonka.png
ban-karta-mieszkanca.png
ban-r500plus.png
ban-fo.png
ban-konsultacje.png
ban-dobrystart2.png
logo.png
                 
 
Rok 2020 w wykonaniu seniorów UKS Bankówka Zielonka

Rozgrywki w sezonie 2019/2020 w Energa Ekstralidze najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozpoczęły się dla naszej lokalnej drużyny niezwykle obiecująco i napawały optymizmem przed fazą play-off. Zielonka jak burza pokonywała każde ligowe spotkanie. Siłą zespołu było zgranie, o czym świadczyły wyrównane statystyki indywidualne. Zestawienie młodych, głodnych gry zawodników z ich starszymi, bardziej doświadczonymi kolegami stworzyło drużynę pełną różnorodności, potrafiącą podczas meczu narzucić swój styl gry. Bankówka pięła się coraz wyżej w ligowej tabeli, a gdy zdobyła fotel lidera, to przez dłuższy czas nie chciała nikomu ustąpić miejsca. Zimny prysznic przyszedł w przedostatniej kolejce Ekstraligi. Aktualni mistrzowie- Górale Nowy Targ po zaciętym meczu na własnym terenie wywalczyli zwycięstwo. Była to pierwsza porażka Bankówki. Niestety tydzień później druga drużyna ze stolicy Podhala- Szarotka Nowy Targ pokonała grającą przed własną publicznością Zielonkę. Dwie porażki w ostatnich kolejkach zadecydowały, że UKS Bankówka Zielonka uplasowała się na drugim miejscu tabeli i z tego miejsca miała przystąpić do rozgrywek play-off. Niestety najważniejszych meczów nie udało się rozegrać. Polski Związek Unihokeja idąc za przykładem wielu innych dyscyplin sportowych zdecydował o wcześniejszym zakończeniu sezonu wynikającym z dynamicznie rozwijającą się pandemią. Było to jedyne rozwiązanie mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, kibiców oraz wszystkich osób towarzyszących. O końcowym wyniku zadecydowała tabela rundy zasadniczej i tym samym UKS Bankówka Zielonka zakończyła swój debiutancki sezon Ekstraligi mężczyzn na II miejscu zdobywając tytuł Wicemistrza Polski w unihokeju.

 

Koprovnice

Rozwój pandemii pokrzyżował ambitne, letnie plany przygotowujące drużynę do sezonu 2020/2021. Planowany elitarny turniej międzynarodowy w Zielonce musiał zostać odwołany. Zamiast tego podopieczni Krzysztofa Rybackiego udali się do małej czeskiej miejscowości Koprivnice, gdzie rozgrywana była impreza Vikings Cup 2020. Uczestnicy z Czech, Słowacji oraz Polski w ciągu dwóch dni zmierzyli się w formule „każdy z każdym”. Bankówka nie dała cienia szans przeciwnikom i pewnie zwyciężyła we wszystkich spotkaniach. Turniej był świetną formą przygotowującą do sezonu, ponieważ wielu graczy mogło nabyć cennego doświadczenia, które przełoży się w późniejszym czasie podczas zmagań na lokalnych parkietach. Warto podkreślić, że turnieje zagraniczne są świetną okazją do integracji drużyny co też miało miejsce w Koprivnicach. Zarząd klubu zadbał, aby baza noclegowa służyła do spędzania wspólnie czasu przez zawodników i sztab trenerski. Nie zabrakło tradycyjnego wieczornego ogniska i drużynowych posiłków.

Puchar Polski

W związku z pandemia w maju pojawiła się informacje o przeniesieniu terminu Pucharu Polski. Finalnie został on rozegrany we wrześniu, a rolę gospodarza pełnił Gorzów Wielkopolski. Drużyna z Zielonki wzięła udział jako obrońca tytułu. Poziom rozgrywek był zróżnicowany. Swój zespół zgłosiły zarówno kluby z Ekstraligi, pierwszej ligi jak i również drużyny amatorskie. Zielonka pokonała pierwszą fazę rozgrywek bez większych problemów. W półfinale trafiła na wymagający zespół gospodarzy, który udało się pokonać 3:1. Finał został rozegrany przeciwko dobrze znanej ekipie z Łochowa.

Po zaciętym meczu Zielonka cieszyła się z drugiego wywalczonego Pucharu Polski. Był to ostateczny sprawdzian przed rozgrywkami 2020/2021. Aktualnie UKS Bankówka Zielonka zajmuję drugie miejsce w lidze i pewnie zmierza do kolejnej rundy rozgrywek. Mecze odbywają się bez udziału publiczności jednak większość z nich można obejrzeć na żywo na oficjalnym portalu klubu- UKS Bankówka Zielonka.

Dodatkowo w roku 2020 UKS Bankówka Zielonka uzyskała certyfikat „Centrum Szkolenia Unihokeja”. Jest to dokument nadawany przez Polski Związek Unihokeja i otrzymują go kluby, które prowadzą szkolenie minimum w trzech kategoriach młodzieżowych. Jest to realny wpływ na rozwój unihokeja wśród najmłodszych zawodników. Certyfikat umożliwia staranie się o sprzęt sportowy oraz przeprowadzenie rożnego rodzaju szkoleń finansowanych ze środków pozyskanych z Ministerstwa Sportu na realizację projektu Polska Akademia Unihokeja. Wśród profesjonalnych drużyn unihokeja tylko nieliczne mogą pochwalić się posiadaniem wspomnianego certyfikatu więc jest to bez wątpienia ogromne wyróżnienie dla Zielonki. Warto wspomnieć, że UKS Bankówka jako jedyny klub unihokeja w Polsce, prowadzi sekcje dla każdej kategorii wiekowej zarówno dziewcząt jak i chłopców, a nabór do drużyny jest otwarty przez cały sezon.Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
baner program lemur dla przedszkola.png
szczepienia.png
koronawirus copy.png
dyżur.png
deklaracja dostępności cyfrowej.png
b1.png
b2.png
b3.png
unia button maly.png
telefony alarm.png
bilet.png
nsp_250x250px.jpg
spis.png
II tunnel.png
SMOG.png
geo_m.jpg
ochrona danych.png
baner Podatki SMS Email.jpg
baner_eko_zielonka5.jpg
c1.png
baner niskoemi.png
c2.png
poradnictwo rodzinne.png
c5.png
c3.png
c4.png
ob_cyw.png
baner hałas przy s8.png
newsletter.png
rewitalizacja2.jpg
bgov_2017.png
wrotamazowsza.png
zielonka_archiw2.jpg
Kontakt
ul. Lipowa 5
05-220 Zielonka
tel. Centrala:(22) 761 39 00
fax. (22) 761 39 35
baner www UE.png
Godziny pracy urzędu:
poniedzialek:    8.00-17.00
wtorek-czwartek:    8.00-16.00
piątek:    8.00-15.00
Konto bankowe:
Banko PKO BP
59 1020 1026 0000 1302 0260 8149
125-133-48-16
NIP:
013269730
REGON: